Det ska sticka i ögonen, kör man inte bmw är man en loser.
Varför inte en Bentley? Det tycker jag att du ska skaffa. Här i Malmö är BMW synonymt med nyföretagare, det verkar ingå en när man öppnar kiosk
Snart, när bakluckan väl har rostat fullständigt loss från sitt nedre fäste har jag m fl. en mycket orginell (och nyskapande) typ av cabriolet. Det duger.
På en konstmässa i NY nyligen hade en konstnär smält ner en hel BMW till en gigantisk fallos. Det tyckte jag var kul. Antagligen är det konstverket en bättre investering än en bil.
Jävla flumskafteri !
”Christian, nu har du överträffat dig själv. Jag tyckte först att inlägget om golf kom ganska sporadiskt, men kopplat till detta inlägg...”
marcus på
"...."
För 7 timmar sedan
”Hälsar Chrille på en av alla tyska segelbåtar som rör sig på västkusten vid denna tid...”
Ol på
"Never wear a helmet when I’m riding my bike…..."
För 1 dag sedan
”jag har två trasiga cyklar för tillfället, en i göteborg och en i stugan. den icke...”
lotta på
"Never wear a helmet when I’m riding my bike…..."
För 1 dag sedan
”Trés imponerande, Bob!”
david på
"Sommarens viktigaste uppgift!..."
För 15 dagar sedan
”Halvvägs! Dock är de flesta “jobbiga” kvar, alla i Torslanda, alla söder om Hovås och Surtesjön och...”
bob på
"Sommarens viktigaste uppgift!..."
För 16 dagar sedan